XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Absolwentów III LO

30, paź, 2020

Pod patronatem STOWARZYSZENIA UNIA ABSOLWENTÓW 6 października 2020  odbył się XII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY ABSOLWENTÓW III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE: ETAP SZKOLNY

6 października 1921 r. w „Głosie Lubelskim” ukazało się ogłoszenie dyrekcji Państwowego  Gimnazjum Żeńskiego, że od 7 października będą odbywały się zapisy do szkoły. I tak 99 lat temu zaczęła tworzyć się historia i tradycja naszego liceum. Dzisiaj, po 99 latach od tamtego wydarzenia odbyły się eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. 

Uczestnicy prezentowali jeden tekst (wiersz lub fragment prozy) wybranego przez siebie absolwenta naszej szkoły (m.in. Julii Hartwig, Anny Kamieńskiej, Anny Langfus, Marcina Świetlickiego, Hanny Malewskiej, ks. Alfreda Wierzbickiego, etc.). 

I nagroda  ex aequo :
Aleksandra Najda – klasa 3d (za wiersz M. Świetlickiego Chcenie)
– Jonasz Rzucidło – klasa 3d (za wiersz M. Świetlickiego Rozmawianie)

Wyróżnienia otrzymali: Antonina Mądzik z klasy 2c oraz Maja Radecka z 3b.

Laureaci I narody będą reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim w styczniu 2021 r. w XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej. Laureaci otrzymali bony upominkowe do EMPiKu ufundowane przez Stowarzyszenie Unia Absolwentów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy udziału oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Spotkanie poprowadziła Aleksandra Sochan – uczennica klasy 2l.

Gratulujemy wszystkim Laureatom!